Mikor érdemes kardiológus szakorvost felkeresnie?
Amikor már saját magunk is észre vesszük, hogy valami nincs rendben, akkor mindenképpen irány az orvos. Sürgős ellátást igényel a nem szűnő, erős mellkasi, háti fájdalom verejtékezéssel, a nagyfokú légszomj, az eszméletvesztés.
Mindenképpen tisztázni kell, hogy milyen baj áll a visszatérő, terhelésre jelentkező mellkasi fájdalom, az összevissza szívverés, a szapora pulzus, a ritmuskimaradás, a légszomj és a lábdagadás hátterében. A korábbinál rosszabb terhelhetőség, izzadékonyság, fáradékonyság is lehetnek a szívbetegség első jelei. Előfordul, hogy a köhécselés, a gyomortáji vagy háti és vállfájdalom oka is a szívbaj. A kékülő ajkak, ujjak keringési zavarra utalhatnak, így ilyenkor is indokolt a további kivizsgálás. A merevedési zavar (erektilis diszfunkció) egyéb szívbetegségre utaló jel nélkül is lehet a szív- és érrendszeri kórkép első tünete, ezért ebben az esetben az urológuson kívül a kardiológust is érdemes felkeresnie.
A korrekt véleményalkotáshoz megfelelő információra van szüksége a kardiológusnak, ezért az aktuális vizsgálati eredményeken túl szükséges a korábbi betegségek, leletek ismerete. A további teendők meghatározásához a szedett gyógyszerekkel is tisztában kell lenni, nem csak a receptköteles készítmények, hanem recept nélkül kapható szerek, tálálékkiegészítők hatásával is számolni kell a tervezett vizsgálatok és a terápia módosítása során. Átfogó kivizsgálás során EKG, vérnyomás, szív-ultrahang is készül, szükség esetén partnerünknél MRI vizsgálatra is tudunk időpontot adni.
Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy az időben felismert szívbetegég helyes kezelésével, illetve a modern terápiás eljárások segítségével, a legtöbb esetben a páciensek hosszú és tevékeny életet élhetnek.
RENDELÉSI IDŐ
hétfőtől péntekig 07h-tól 13h-ig
1028 Budapest, Máriaremetei út 72.
+36 20 391 0999